OBOWIĄZKI INFORMACYJNE I PROMOCYJNE EFS +:
Tytuł projektu:
„Zarządzanie Strategią LSR Stowarzyszenia – Lokalna Grupa Działania „Źródło” na lata 2023 -2027, jej monitorowanie, ewaluacja i zarządzanie”
Zadania, działania, które będą realizowane w ramach Projektu:
LGD będzie prowadziło biuro oraz działania informacyjno-promocyjne oraz aktywizujące, aby zapewnić skuteczną realizację strategii. Wszystkie działania podejmowane przez biuro będą zgodne z Planem Komunikacji, w ramach którego zaplanowano informowanie o: obowiązkach komunikacyjnych beneficjentów; głównych założeniach strategii; sposobach aplikowania o środki oraz rozliczaniu ich; warunkach, które należy spełnić, aby pozyskać środki; terminach naborów oraz efektach realizacji LSR. Biuro będzie czynne 5 dni w tygodniu, jest wyposażone w sprzęt biurowy oraz w sposób ciągły świadczy usługi doradcze w zakresie pozyskiwania i rozliczania operacji. Dodatkowo personel LGD jest doświadczony w zakresie zarządzania i animowania LSR. Rada oceniająca projekty oraz pracownicy będą w każdym roku kalendarzowym, w którym prowadzony jest nabór, brać udział w szkoleniu z zakresu przygotowania i realizacji projektów współfinansowanych ze środków EFS+. Dodatkowo w weryfikację wniosków w szczególności w zakresie warunków udzielania wsparcia na wdrażanie LSR zostaną włączeni eksperci (w roli opiniodawczo-doradczej) z Wykazu ekspertów w ramach FEW 2021+ dla dziedzin objętych EFS+.
LGD w okresie realizacji projektu będzie realizowała zobowiązania wynikające z §6 umowy ramowej. LGD zamierza osiągnąć cele i wskaźniki wskazane w LSR, poprzez między innymi: zapewnienie dostępu do członkostwa w LGD, kadencyjności organów, stosowania się do wytycznych, zatrudniania pracowników zgodnie z zapisami umowy ramowej, przechowywania dokumentacji oraz zapewnienia możliwości kontroli w siedzibie LGD. Infrastruktura biurowa i techniczna zostanie utrzymana przez cały okres realizacji projektu. Dodatkowo LGD będzie prowadziło stronę internetową oraz wypełniała obowiązki informacyjne i promocyjne zgodnie z Księgą Tożsamości Wizualnej. Biuro będzie świadczyło nieodpłatne usługi doradcze oraz podejmowało czynności w celu dokonania wyboru operacji, takie jak: przygotowywanie dokumentacji dla naborów w tym regulaminów oraz terminową, ogłaszanie naborów oraz zgodną z przepisami ocenę wniosków. LGD na bieżąco będzie prowadziło monitorowanie, ewaluację i kontrolę LSR oraz w sposób rzetelny dokonywało sprawozdawczości.
Grupy docelowe:
Pod pojęciem grupy docelowej rozumie się mieszkańców obszaru objętego LSR, czyli gmin Buk, Dopiewo, Stęszew i Komorniki.
Cel Projektu:
Celem projektu jest wdrożenie działań zaplanowanych w EFS w LSR na danym obszarze. Wdrożenie zadań zostanie osiągnięte poprzez:
– ogłoszenie i przeprowadzenie około 5 naborów na operacje zaplanowane do realizacji z EFS w ramach LSR,
– przeprowadzenie ok. 12 szkoleń dla potencjalnych wnioskodawców z zakresu przygotowania wniosków o wsparcie i wniosków o płatność,
– przeprowadzenie ok. 5 działań informacyjno-promocyjnych dotyczących funduszy EFS,
– przeprowadzenie ok 30 spotkań (każde spotkanie potrwa 1 godzinę zegarową), w trakcie których udzielono doradztwa dla potencjalnych wnioskodawców w zakresie pozyskiwania środków z EFS,
– bieżące szkolenie członków organu decyzyjnego i pracowników biura LGD,
– zapewnienie, utrzymanie i aktualizację w okresie realizacji projektu strony internetowej zawierającej niezbędne informacje dla społeczności lokalnej,
– przeprowadzenie kampanii informacyjno-promocyjnej o efektach realizacji LSR z EFS+.
Efekty, rezultaty Projektu:
Wspieranie strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Wartość projektu(całkowita wartość projektu): 1 260 624,24 EUR
Kwota dofinansowania: 1 197 593 EUR
Kwota dofinansowania UE: 1 008 499,39 EUR
Wkład własny: 63 031,22 EUR